Daňové poradenství v oblasti nemovitostí je poskytováno advokátní kanceláří HRUBÝ & BUCHVALDEK, v.o.s., advokátní kancelář logo HRUBÝ & BUCHVALDEK

Komplexní daňové poradenství v oblasti nemovitostí zahrnuje konzultace ve věci daně z nabytí nemovitých věcí, daně z nemovitých věcí a daně z příjmu (otázka osvobození daně z příjmu v souvislosti s prodejem nemovitých věcí) a přípravu přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí (včetně určení, zda je nutný znalecký posudek pro účely daně z nabytí nemovitých věcí) a k dani z nemovitých věcí.

První kontakt s klientem na základě zaslaného formuláře je zcela ZDARMA.

Následná odměna za daňovou konzultaci je závislá na charakteru daňové otázky a její složitosti.

Předem bez bližšího určení nelze tuto odměnu stanovit. Nabídka naší daňové konzultace bude nezávazně určena na základě popisu daného daňového problému uvedeného ve formuláři a kontaktu s klientem.

Kontakt(Pole označená * jsou povinná)

*
*
*
*

Často kladené dotazy z obasti daní - FAQ

01. Kdo je poplatníkem daně z nabytí nemovitých věcí a jaká je její výše pro rok 2015?

Obecně platí, že v případě koupě nebo směny nemovité věci (byt, dům, garáž, pozemek) je poplatníkem daně z nabytí nemovitých věcí prodávající, pokud se prodávající a kupující v kupní nebo směnné nedohodnou, že poplatníkem je kupující. Kupující je poplatníkem daně z nabytí nemovitých věcí v ostatních případech (např. při vydražení při prodeji nemovité věci ve veřejné dražbě nebo při exekuci prodejem nemovité věci podle exekučního řádu).

Daň z nabytí nemovitých věcí se hradí pouze při úplatném nabytí vlastnického práva k nemovité věci.

Sazba daně z nabytí nemovitých věcí činí 4 %.