Často kladené dotazy - FAQ


01. Je kuprealitu.cz realitní kancelář?

Kdepak, jsme inzertní portál a rádi Vám nabídneme prostor pro zveřejnění nabídek Vašich nemovitostí.

02. Je inzerce zdarma?

Ano, pokud chcete inzerovat jednu nemovitost je inzerce zcela zdarma. Jakmile ji deaktivujete nebo smažete, můžete si zdarma zveřejnit další nemovitost.

03. Po jaké době bude služba zpoplatněna?

Zpoplatnění pro běžné uživatele není v plánu.

04. Mohu na kuprealitu.cz inzerovat více nemovitostí?

Ano, aktivujte si placený účet a budete moci zveřejnit realit, kolik si jen budete přát.

05. Lze nějak jednoduše vložit a spravovat velké množství inzerátů?

Ano, připravili jsme pro Vás můstek (API), který si můžete napojit do svého realitního programu a pohodlně tak pracovat s velkým množstvím nemovitostí.

06. Kolik stojí inzerce více nemovitostí?

Zveřejnění více jak jedné nemovitosti je zpoplatněno dle aktuálního ceníku.

07. Pomůže mi někdo při problémech?

Ano, jsme tu pro Vás. Můžete využít online chat s pracovníky podpory (ve všední dny od 8:00 do 16:00), nebo emailový kontakt podpora@kuprealitu.cz

08. Mohu na tomto portálu zadat také poptávku?

Bohužel, na kuprealitu.cz zatím není možné zadávat poptávku.

09. Je třeba se pro vložení inzerátu zaregistrovat?

Ano, bez toho není možné vložit inzerát. Díky registraci budete mít pohodlný přístup ke všem svým inzerátům a k dalším službám kuprealitu.cz. Například Vás budeme informovat o blížícím se konci platnosti inzerátu.

10. Jak se mám zaregistrovat?

Zaregistrovat se můžete na adrese https://www.kuprealitu.cz/sign/in, kde zvolíte možnost Vytvořit novou registraci. Zde si vytvoříte uživatelský účet. Je třeba uvést existující emailovou adresu, na kterou Vám následně přijde odkaz, pomocí kterého si uživatelský účet aktivujete. Poté se hned můžete přihlásit a vkládat inzeráty.

11. Zapomněl/a jsem heslo, jak se přihlásím do svého uživatelského účtu?

Na stránce https://www.kuprealitu.cz/sign/in klepněte na odkaz Nepamatuji si heslo. Zadáte Váš registrační email a necháte si zaslat heslo nové.

12. Jak bude naloženo s mými osobními údaji?

Nakládání s osobními údaji podléhá úpravě zákona 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů v aktuálním znění.

13. Je třeba inzerát po vložení ještě aktivovat?

Poté, co jste úspěšně vložili inzerát, budete emailem dotázáni, zda chcete inzerát aktivovat. Běžný uživatel může mít aktivní pouze jeden inzerát, pokud si aktivujete nový inzerát, předchozí inzerát bude deaktivován.

14. Jak mohu svůj inzerát aktivovat?

Svůj inzerát můžete aktivovat v sekci Mé reality u požadovaného inzerátu tlačítkem Aktivovat. Do sekce Mé reality se dostanete buď při ukládání inzerátu tlačítkem Uložit a přejít na Mé reality nebo vlevo nahoře v sekci Účet tlačítkem Mé reality či z odkazu emailu, který obdržíte.

15. Jak dlouho bude můj inzerát aktivní?

Běžný uživatel má standardní dobu platnosti inzerátu nastavenou na 45 dní. Poté si může platnost inzerátu prodloužit. Placení uživatelé mají možnost si vybrat, jak dlouho chtějí mít inzerát aktivní. Na výběr je 1 den, 7, 14, 30, 60 nebo 90 dní či neomezeně.

16. Co se stane, když zapomenu inzerát prodloužit?

Inzerát se po uplynutí doby platnosti sám deaktivuje. Na blížící se konec doby platnosti budete upozorněni emailem. V emailu najdete odkaz, přes který lze inzerát prodloužit.

17. Musím v inzerátu uvést údaje o energetické náročnosti (tzv. energetický štítek)?

Ano, dle novely zákona 406/2000 Sb. musí nyní majitelé a realitní kanceláře uvádět u inzerátů údaj o energetické náročnosti. Výjimku tvoří zatím pronájmy bytů, u nichž tato povinnost vznikne až od 1. 1. 2016. Pokud energetický štítek zatím nemáte vypracován, je třeba u inzerátu uvést energetickou třídu G.

18. Mám zájem o konkrétní nemovitost, jakým způsobem mohu kontaktovat inzerenta?

U každého inzerátu naleznete kontakt na prodávajícího. Využít můžete také kontaktní formulář, který se nachází pod každým inzerátem. Vaše zpráva bude doručena přímo inzerentovi.

19. Musím u inzerátu uvést svoje telefonní číslo a emailovou adresu?

Při registraci je nutné uvést emailovou adresu. Nicméně pokud nechcete, aby byl Váš email nebo telefonní číslo na portále viditelné, nastavte tyto údaje jako skryté. Zájemci Vás pak budou moci kontaktovat pouze přes kontaktní formulář.

20. Může po mě někdo zpětně vymáhat nějaké peníze, pokud zapomenu deaktivovat inzerát?

Ne, placený uživatel má při zakládání inzerátu možnost nastavit si platnost svého inzerátu, aby se o podobnou věc nemusel starat. Pokud nechá nastavenou platnost jako neomezenou, tak bude platný inzerát do té doby, dokud je peněženka nabitá. Jakmile se vyčerpá, všechny inzeráty budou deaktivovány. Situace zpětného vymáhání peněz tedy nemůže nastat.

21. Mohu ovládat své inzeráty nějak hromadně? Například formou realitního softwaru?

Ano, kuprealitu.cz má zřízené své vlastní API a také sAPI, které podléhá „standardům“ Srealit. Je tedy možné jej napojit na libovolný realitní software, který napojení podporuje.

22. Jaké je nejmenší rozlišení pro optimální zobrazení obrázků?

Doporučované rozlišení je 848 x 636 bodů (pixelů). V případě větších obrázků dochází k jejich zmenšení a případnému ořezu okrajů. V případě menších obrázků dochází k jejich zvětšení, což může vést ke ztrátě kvality obrázku.

23. Jak si mohu zvednout šanci na úspěšný a rychlý prodej/pronájem nemovitosti?

Svou šanci na úspěch můžete zvednout tím, že vyplníte co nejvíce informací, napíšete poutavý popis a připojíte kvalitní fotky Vaší nemovitosti, které by měly nadchnout už při prvním pohledu.

24. Může na tomto portálu inzerovat realitní kancelář?

Ano. Náš portál umožňuje inzerovat i realitním kancelářím či jednotlivcům. Ti mají tuto službu placenou dle aktuálního ceníku.

25. Je možné na kuprealitu.cz zadat nabídku na spolubydlení?

Ano, zadejte inzerát jako klasický pronájem a potřebné informace napište do popisu inzerátu.

26. Je možné získat individuální cenovou nabídku pro realitní kanceláře v případě inzerce velkého počtu realit?

Ano, kontaktujte nás na podpora@kuprealitu.cz s bližšími detaily a náš obchodní tým Vám zašle ceník hromadné inzerce.

27. Jak mohu z realitního programu, který používám, exportovat své nabídky na kuprealitu.cz?

K tomu je potřeba, aby Váš realitní program byl napojen exportním můstkem na kuprealitu.cz a musíte ve svém realitním programu provést patřičná nastavení. Seznam podporovaných exportních programů, návody a odpovědi na související otázky naleznete v sekci podporované exporty.